راهنمای تعویض روکش مبل برای سال نو

در آستانه عید نوروز روکش مبل تان را تعویض کنید

تعوض کردن روکش مبل هایی که رویه آن ها کهنه شده است، روش جالبی برای زیبا کردن مبل با استفاده از سلیقه شخصی می باشد. این کار ممکن است کمی مشکل باشد اما مطمئن باشید که ارزش زحمتش را خواهد داشت. در این مطلب نکاتی کلیدی برای تعویض روکش مبل را آورده ایم امیدواریم از آن بهره کافی ببرید. روکش مبل
نکاتی کلیدی برای تعویض روکش مبل

یکی از مواردی که با سال نو به فکر تغییر در آن میافتیم، تعویض مبل یا تعویض روکش آن است. در این مطلب قصد داریم نکات مهمی را برای تعویض روکش مبل، با شما در میان بگذاریم تا بتوانید با کمترین هزینه صاحب مبلی نو در حلول سال نو باشید .

مبل راحتی همانطور که از اسمش پیداست، باید راحت باشد تا افراد در زمان استراحت بر روی آن به آرامش کافی برسند. به همین علت معمولا تمام سطح مبل راحتی را با پارچه می پوشانند که اشخاص در هنگام استراحت، به نهایت آرامش خود دست یابند. جایگاه مبل راحتی در اتاق نشیمن است که در طول شبانه روز از آن استفاده زیادی میشود. همین امر سبب میشود پارچه مبل به راحتی کثیف شود و یا فوم و فنر مبل، حالت اولیه خود را از دست بدهد و شکلی نافرم در ظاهر مبل ایجاد شود. بهترین کار برای رسیدن به مبلی زیبا و بازگرداندن آن به شکل و شمایل اولیه اش، تعویض روکش است. اینکار از نظر اقتصادی خیلی با صرفه تر از آن است که شما در صدد خرید مبلی نو بیافتید !

از چه کسی کمک بگیرید؟

ابتدا باید مشخص کنید کار تعویض را می خواهید خودتان بر عهده بگیرید یا اینکه قصد دارید از یک تعمیر کار مبل کمک بخواهید؟! پیشنهاد می کنیم اگر بدنه و کلاف مبل سالم است و فقط پارچه آن نیاز به تعویض دارد، برای پایین آوردن هزینه ها در روزهای پایانی سال، خودتان دست بکار شوید. البته این پیشنهاد، برای اشخاصی است که دستی در کارهای فنی دارند و از انجام این کار لذت میبرند. چنانچه شما تمایل و سر رشته ای در اینکار ندارید، میتوانید کار را از همان ابتدا به کاردان واگذار کنید. ناگفته نماند اگر مبل تان نیاز به تعمیر اساسی دارد و کار از عهده تان خارج است، حتما از یک تکنسین ماهر برای انجام آن کمک بگیرید .
کدام جنس پارچه بهتر است؟

معمولا جنس رویه مبل راحتی از کتان، پشم، چرم، پارچه و یا انواع پارچه های مصنوعی مانند آکریلیک، نایلون، پلی استر است. هر کدام از این جنس ها باید مناسب با شرایط و بودجه تان انتخاب شوند. چنانچه به دنبال این هستید که پارچه ای انتخاب کنید که کمترین میزان آلرژی را داشته باشد، باید به دنبال پارچه های نخی یا چرم بروید. پارچه های پشمی و مخملی به دلیل پرز دهی، گزینه های مناسبی برای افراد مبتلا به آلرژی نیستند !
چرم، چرم مصنوعی یا فوم؟

اگر خواهان پارچه های چرمی در بازار هستید، باید بدانید همه آنها چرم طبیعی نیستند و بیشتر از جنس فوم یا چرم مصنوعی هستند. چرم طبیعی به دلیل قیمت بالا مشتریان خاص خود را دارد. شما باید دقت داشته باشید چرم مصنوعی مرغوب انتخاب کنید تا با گذشت زمان پوسته و رنگ پریده نشود .

انواع بیشماری از پارچه در بازار وجود دارد که محبوب ترین آنها پارچه هایی هستند که لک به خود نمی گیرند و یا اگر کثیف شوند میتوانید به راحتی لک را از روی آنها پاک کنید. پس توجه داشته باشید برای خرید پارچه مبل راحتی باید از جنسی مرغوب و با کیفیت بالا استفاده کنید .
رنگ پارچه را با شرایط زندگی انتخاب کنید

اگر در منزلی پر رفت و آمد زندگی می کنید و یا بچه کوچک دارید که احتمال کثیفی مکرر روکش مبل وجود دارد بهترین انتخاب، رنگ های چرک تاب هستند. یعنی شما هر رنگی که دوست دارید را تهیه کنید فقط کمی پرمایه تر و چرک تاب تر از رنگ دلخواه تان باشد تا کثیفی و لکه به راحتی بر روی آن خود نمایی نکند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *